This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
  • Copyright © by Happek

O Hodowli

Kilka słów o Hodowli

Hodowla Happka aktualnie jest amatorską hodowlą ptaków egzotycznych składająca się z popularnych papug australijskich, ptaki są utrzymywane w całorocznych wolierach zewnętrznych jak i zewnętrzno-wewnętrznych nie ogrzewanych (temp. zimą spada poniżej zera). Główną część wolier stanowi woliera do stadnej hodowli Nimf, składaja się ona z 3 części, części wewnętrznej nie ogrzewanej (7m2) części zewnętrznej zadaszonej całorocznej (7m2) oraz części sezonowej-lotni nie zadaszonej (18m2) woliery razem tworzą 12m zespół co daje ptakom ogromne pole możliwości jeśli chodzi o lot, do tego posiadam woliery podzielone na różne boksy od 2 do 7m2 do hodowli Rozell Białolicych i Modrolotek Czerwonoczelnych, wszystkie woliery pozwalają dorosłemu człowieku stanąć w pozycji wyprostowanej więc ptaki nie cisnął się nad sama ziemią.
W hodowli posiadam różne mutacje barwne Rozell- Rubino, Czerwone, Pastele, Cynamonowe oraz Nimfy we wszystkich popularnych mutacjach- Perłowe, Cynamonowe, Szeki, Lutino, Wszelkie Białogłowe oraz Albino do tego Modrolotki aktualnie Żółte i Szeki lecz to temat jeszcze rozwojowy.
Ptaki w hodowli żywione są mieszanką ziaren którą sam komponuje, w jej skład wchodzi słonecznik pasiak, proso żółte oraz czerwone, kanar, konopia, owies łuskany oraz różne inne ziarna w mniejszej ilości zależnie od ich dostępności.
Do tego warzywa i owoce rosnące w naszym klimacie, różne zieleniny i gałęzie w okresie lęgowym dochodzi do tego tarte gotowane jajko oraz przez cały rok regularnie dodatki witaminowe, zasiedlacze itp itd.
Hodowla jest także pod opieką Weterynarza Weterynarii, regularnie wykonywane są badania parazytologiczne oraz w razie jakich kolwiek problemów ptaki odrazu jadą na konsultacje, przy nowych nabytkach oprócz kwarantanny za każdym razem wykonuje badanie kału.
Oprócz hodowanych papug australijskich w hodowli znajduje się także mały pupil jakim niewątpliwie jest oswojona Rudosterka Brązowoucha.

Historia Hodowli

Przygoda z ptakami rozpoczeła się od hodowli gołębi którą zajmowałem się gdzieś od roku 2000, czyli od lat dzieciństwa aż do roku 2013. Należałem do Stowarzyszenia Klub Hodowców Gołębi "Mazowsze" w Mińsku Mazowieckim. Przygoda z gołębiami zaczeła się od 3 pawików, do tej rasy z resztą mam sentyment do dzisiaj. Przez wiele lat hodowli wszelakich ras pod koniec roku 2010 posiadałem rasy Pawik Indyjski, Felegyhazer, Zakonniczka Niemieckia, z ostatniej rezygnujac w grudniu 2011R. Na początku 2012r. z powodu choroby stada ograniczyłem hodowle wyłącznie do rasy Felegyhazer która hodowałem nie przerwanie od 2006 roku aż do listopada 2013 roku kiedy zakończyłem swoja wieloletnią hodowle gołębi ozdobnych.

Hodowlą ptaków egzotycznych zajmuje się od lipca 2011R. Pierwsze lęgi odbyłem w roku 2012 uzyskując przychówek od wszystkich posiadanych gatunków ( Papużki Faliste, Nimfy, Rozelle Białolice, Zeberki). Wiosną 2013R zlikwidowalem Zeberki oraz Papużki Faliste których stado liczyło blisko 50 sztuk, w hodowli pozostały Nimfy oraz Rozelle Białolice rok był pełen inwestycji, powstały nowe woliery oraz lotnie, rok 2014 przyniósł dalszy rozwój hodowli Nimf oraz Rozell Białolicych które stały się głównymi kierunkami hodowli, do tego dołączyły Modrolotki Czerwonoczelne.


Aktualizacja-Lipiec 2014